top of page

Regl külotlarını sevmemizin 4 sebebi

Updated: Nov 19, 2022

Regl külodu, regl olunan zamanlarda kullanılabilecek, sıvıyı emme kapasitesi yüksek kumaşlardan yapılmış bir regl ürünüdür. Tek kullanımlık pedler ve tamponlardan farklı olarak tekrar tekrar kullanılabilir. Yani regl külodu normal bir iç çamaşırı gibi kullanıldıktan sonra yıkanıp tekrar kullanılabilir. Peki bu ürünleri regl olan insanlar için cezbedici kılan sebepler nelerdir?Kullanımı kolaydır.

Regl külodunu kullanmak çok basittir, çünkü herhangi bir iç çamaşırını giymekten hiçbir farkı yoktur. Sadece regl olunan değil, olacağı düşünüldüğü veya bittiğinden emin olana kadar rahatlıkla kullanılabilir. Kullanılan ilk seferlerde ekstra güvende hissetmek için sıvı durumuna göre sık sık kontrol edebilir, ve ihtiyaca göre değiştirilebilir. Kullanımı kolay olduğundan, özellikle ilk kez regl olan gençler için ayrıca çok tercih edilebilecek bir yöntemdir.


Sık sık değiştirmeyi gerektirmez.

Regl külotları ortalama 8-12 saat arası kullanılabilirler. Yani bir gün sabah evden çıkıp akşam eve dönene kadar; ya da gece yatıp sabah uyanana kadar rahatlıkla kullanılabilirler. Regl döneminin hangi gününde olunduğuna ve regl sıvısının yoğunluğuna göre değiştirme sıklığına karar verilebilir.


Sızdırmaz ve koku yapmaz.

Regl külodu kullanım koşullarına dikkat edildiği sürece sızdırmaz, kıyafete, yatağa veya oturulan yere geçmez. Bazen pedde olduğu gibi hafif bir nemlilik hissi olabilir, fakat bu sıvının taştığı anlamına gelmez. Kullanım şartlarına dikkat edildiği sürece koku da yapmaz ve başka regl ürünleri kullanılmadan, tek başına kullanılır. Regl külodunun maksimum kullanım saatinin aşılmaması ve temizliğine doğru şekilde özen gösterilmesi önemlidir. Çok hareketli ve havanın çok sıcak olduğu günlerde regl külodu daha sık değiştirilebilir.

Çevre dostudur ve sürdürülebilirdir.

Regl külotları yıllarca yıkanıp tekrar kullanılabilir. Bu sayede hem regl ürünlerinin sürekli alımına gerek kalmaz, hem de hızlı tüketim ve tek kullanımlık ürünlerle beraber gelen plastik, ambalaj, taşıma gibi çevreye zarar verecek adımlar da azaltılmış olur. Tek kullanımlık ürünlerin doğada çözülmesi binlerce yıl alabilir. Regl külotları ise tekstil ürünler olduğundan uzun süre kullanıldıktan sonra diğer tekstil ürünler gibi geri dönüştürülebilir.Bu blog yazısı, Allmatters desteği ile hazırlanmıştır. Belirtilen tüm görüşler tabukamu.com'a aittir.

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page