top of page

genç danışma kurulu

aylin-tüzün-tabukamu.jpeg
Aylin Tüzün

Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. 2016 yılında çocuklarla ve gençlerle çalışmak üzere gönüllü olarak Brezilya’ya gitti ve dilini bilmediği bir ülkede gözleriyle konuşmayı öğrendi. Eğitim alanında birçok kurumda staj yaptıktan sonra lisans eğitiminin üçüncü yılında Rayka Kumru’dan aldığı Cinsel Sağlık Eğitimi dersi ile kapsamlı cinsellik konularına ilgisi başladı. Bilimsel bilginin anlaşılır bir dille herkese ulaşmasına katkıda bulunmaktan oldukça memnun olan Aylin, tabukamu genç danışma kurulu üyeleriyle toplanıp soru işareti baloncuklarına bakmayı, sonra da baloncuğu hep birlikte patlatıp içinden çıkan konfetileri izlemeyi çok seviyor. tabukamu ekibinin ilk üyelerinden ve Genç Danışma Kurulu kurucu üyelerinden.

Yeni Foto Güzide.jpg
Güzide Şevval Bilgiç

2021’de İstanbul Kültür Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği bölümünü tamamlayan Güzide, üniversite döneminde gönüllü olarak bazı projelerle ve kulüp çalışmalarıyla ilgilendi. Çocukken annesine sorduğu “Bebek nasıl olur?” sorusuna aldığı “Sperm ve yumurta birleşince bebek olur.” cevabının ardından uzun bir süre spermle yumurtanın havada birleşip daha sonra rahme yerleştiğini düşündü. Erken çocukluk döneminde verilecek kapsamlı cinsellik eğitiminin birçok değişiklik sağlayacağına inandığı için bu alanda çalışmaya karar verdi. “Herkesin hayatına kimse karışamaz.” mottosu ile yaşamına devam ediyor. tabukamu Genç Danışma Kurulu kurucu üyelerinden.

Yeni Oğuzhan.jpeg
Oğuzhan Kazancı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunu. MSÜ Hava Harp Okulu’nda bir yıl psikolojik danışman olarak çalıştı. Lisans stajlarını okulların psikolojik danışma servisleri ve ruh sağlığı merkezlerinde yaptı. Üniversitedeyken kulüp çalışmalarına ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalara katıldı. Cinsel sağlık üzerine birçok eğitim aldı. Cinsel sağlık üreme sağlığı akran eğitmeni oldu. Şimdilerde ruh sağlığı alanında kendini geliştiriyor. Herkes için insan haklarını savunuyor. Güneşli yolculukların, yıldızlı göklerin hayallerini kuran Oğuzhan; zaman zaman rotalar çiziyor, yola çıkıyor ve analog fotoğraflar çekerek anılar biriktiriyor. Genç Danışma Kurulu kurucu üyelerinden.

sena-çobanoğlu-tabukamu.jpg
Sena Çobanoğlu

Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu. Lisans eğitimi boyunca ve sonrasında farklı alanlarda deneyim kazandı. Lisans eğitimi sırasında aldığı ilişki odaklı derslerden etkilendi. Sonrasında yüksek lisans tezi için genç yetişkinlerde aldatılma şüphesi üzerine çalıştı. Mesleğini ve öğrendiği yeni bilgilerle kendini geliştirmeyi seven Sena; özellikle yakın ilişkiler, ilişki dinamikleri ve ilişki problemleri gibi konularda kendini geliştirmekten keyif alır. İlişkilerde güvenli alanda olmanın önemine çok inanan Sena; güven dolu, şefkatli ilişkiler için tabukamu ile üretmeye devam etmektedir. Şimdilerde psikoterapist olarak çalışmaktadır. tabukamu Genç Danışma Kurulu kurucu üyelerinden.

b8-S6Q4M.jpg
Şevval Örel

Yıldız Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunu. Stajlarını cinsel terapi alanında ve okulların psikolojik danışmanlık servislerinde yaptı, sivil toplum kuruluşlarının projelerinde gönüllü olarak yer aldı. Zamanını yürüyerek, ‘bilmiyorum’ cevabını verdiği sorulara yanıt arayarak ve tavanı izleyerek geçiriyor. Yardım etmenin ve yardım almanın iyileştirici etkisine inanıyor, tabukamu'da deneyimlediği en güzel şey bu. tabukamu Genç Danışma Kurulu kurucu üyelerinden.

Foto Sıla Döngül.jpg
Sıla Döngül

MEF Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun. Üniversite hayatı boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalara katıldı. Özel okulların rehberlik biriminde ve cinsel sağlık eğitimi alanında bir sivil toplum kuruluşunda staj yaptı. Lisans bitirme tezini lise öğrencilerinin flört şiddeti tutumları ve toplumsal cinsiyet algıları üzerine hazırladı. Şimdilerde bir kurumda psikolojik danışman olarak çalışıyor. Dünya herkesin cinsel sağlık haklarına sahip olabileceği bir yer olana kadar tabukamu ile dayanışmaya devam! diyor. tabukamu Genç Danışma Kurulu kurucu üyelerinden.

Yiğit-erdoğan-tabukamu.jpg
Yiğit Erdoğan

2021’de İstanbul Bilgi Üniversitesi‘nde lisans eğitimini tamamladı. Anadalı Sosyoloji, çift anadalı ise Reklamcılık olan Yiğit, çalışma hayatına ilk adımı TESEV ile attı. Eğitim hayatı boyunca insan hakları alanında çeşitli kurumlarda gönüllü olarak çalıştı ve hayvan hakları hareketinde yer aldı. Ayrımcılık, cinsiyet ve LGBT+ çalışmalarıyla ilgilenip içerik üretirken bir yandan da cinsel sağlık akran eğitmenliği yaptı. Bir gençlik aktivisti olarak insan hakları için konuşmaktan keyif alıyor. tabukamu Genç Danışma Kurulu kurucu üyelerinden.

bottom of page