top of page

ekibimiz

Rayka Kumru-tabukamu.jpg
Rayka Kumru, MSx, MA

Rayka Kumru, dünya çapında on yılı aşkın bir süredir eğitmenlik, danışmanlık ve cinsel sağlık iletişimi deneyimleri olan bir cinsel sağlık uzmanıdır. Seri muhalif, tabu yıkıcı ve azimli bir hak savunucusudur; kapsamlı, kapsayıcı, yaş uyumlu, tıbben güvenilir, seks-pozitif ve kültürlere saygılı içerik ve kaynaklara daha iyi erişim için çalışmaktadı. British Columbia Üniversitesi’nden (Kanada) Sosyoloji ve Eleştirel Cinsellik Çalışmalar lisans dereceleri, Curtin Üniversitesi’nden (Avustralya) Seksoloji alanında yüksek lisans derecesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden (Türkiye) Pazarlama İletişimi alanında yüksek lisans derecesi olan Rayka, bir cinsel sağlık eğitmeni ve danışmanı olarak engin bilgi birikimini ve yıllardır sürdürdüğü saha deneyimini, dijital alanda yaratıcı becerisiyle birleştirmiştir.

BerilAteş-tabukamu.png
Beril Ateş

1990 Ankara doğumlu Beril Ateş; Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nü birincilikle bitirdikten sonra IED (Barcelona)'de aldığı sanat eğitimlerine Parsons School of Design (New York)' ı da ekledikten sonra kendi markasını kurarak illüstrasyonlarını tasarım ürünlere çevirerek Beril Ateş SHOP'u kurdu. 2011 senesinden bu yana çeşitli firmalarla yaptığı işbirlikleri sanatla tasarımı birleştiren, özgün bir dil taşımaktadır. Sanatçı, 2014'ten beri İstanbul'daki atölyesinde marka işbirliklerine ve sergi çalışmalarına devam etmektedir.

Tuğba-Gökduman-tabukamu.jpeg
Tuğba Gökduman, MA

Tuğba 2018 yılında lisansını Galatasaray Üniversitesi’nde tamamladı, aynı yıl EHESS’te Toplumsal Cinsiyet ve Cinsellik Çalışmaları alanında yüksek lisans yapmak için Fransa’ya taşındı. 2021 yılı itibariyle aynı okulda doktora yapmaya başladı, araştırmalarına devam ediyor. Eğitimi sırasında toplumsal cinsiyet ile ilgili projelerde yer aldı ve yönetti, çeşitli feminist platformlarda yazılar yayınladı. Tabukamu’nun araştırma ve editoryal süreçleriyle ilgileniyor. 

bottom of page