y

Oral seks için kullanılan argo terim

Genellikle bir kişi ile uzun süreli öpüşme veya dokunaklı durum. Argoda cinsel birleşmenin gerçekleşmesinden bahsederken de kullanılmaktadır.
Yasalara göre yaşça küçük olmayan kişi. Genellikle 18 yaşından sonra yetişkin sayılırız.Ergenlik dönemindeki fiziksel değişimler 18-19 yaşlarında tamamlanırken, zihinsel gelişim 25 yaşına kadar devam eder.
Öpüşmek anlamına gelen argo kelime.
Yumurta, dişinin üreme hücresidir. Yumurta her hücre gibi çekirdek, sitoplazma ve hücre zarından oluşur. Yeni doğmuş bir bebeğin yumurtalıklarında çok sayıda olgunlaşmamış yumurta hücresi bulunur. Ergenlik çağından sonra, her ay yumurtalıklarda olgunlaşan bir yumurta spermle döllenebilir ve yeni bir birey oluşturmak üzere çoğalmaya başlar.
Rahmin yukarı uçlarından çıkan ve yumurtalıkları trompet şeklinde genişlemiş uç kısımlarıyla saran uzun, dar borulardır. Regl olunacağı zaman yumurta, yumurtalıklardan çıkıp, bu kanallar aracılığıyla ve döl yolundan dışarıya atılır.
Dış gebelik olarak adlandırılan durum. Döllenmiş yumurtanın rahim dışına yerleşmesi dış gebeliktir. Bu durumda fetüs geçerli değildir. Yani fetüsün yaşaması söz konusu değildir.Bütün dış gebeliklerin sonlandırılması gereklidir.Tedavi edilmezse kadın sağlığı için tehlikeli olabilir.
Yumurta hücrelerinin içinde muhafaza edildiği, rahmin iki yanında iki küçük organdır. Ergenlik dönemine kadar içindeki yumurtalar olgunlaşmaz. Ergenlik döneminden sonra olgunlaşan yumurtalar her ay yumurtalıktan dışarıya çıkarak tüplere gider.. Yumurtalıklarda progesteron, östrojen ve testesteron gibi hormonlar üretir.
Yumurtalıklarda büyüyen yumurta kesesinin çatlayarak serbest kalması sonucu tüplere hareket etmesi olayıdır. Döllenmenin gerçekleşebilmesi için yumurta hücrelerinin tüplerde olması gerekir.
Penisin erekte durumundan daha çok yumuşamış ve gevşemiş durumu. Aynı zamanda feminen beden ifadesine sahip erkek için kullanılan argo kelime.