t

Bir yetişkinin bir yetişkine veya daha genç birisini bedensel temas olmadan rahatsız etmesi durumudur. Taciz yasal değildir.
Vajinanın içine takılan adet sıvılarını emen pamuk veya rulo.
Tanıdık bir kişiyi tehdit kullanarak vajinal, oral veya anal ilişkiye zorlamak. ‘Flört Tecavüzü’ olarak da bilinir.
Bir kişinin başka bir kişiye rızası, onayı olmadan (ya da onay verebilecek kapasitede olmadan) zorla cinsel şiddet uygulamasına denir. Tecavüz bir cinsel ilişki ya da cinsel davranış değil, şiddettir.
Cinsel ve romantik ilişkilerde sadece bir partnere sahip olma
Telefon üzerinden kişilerin cinsel karşılaşması.

Anal ilişki için kullanılan argo ve homofobik bir tabirdir.

Er bezi olarak da bilinir. Penisin her iki yanında yer alan yapılardır. Testislerin testosteron hormonu salgılanması, spermlerin üretilmesi ve penisi olan bireylere özgü bazı fiziksel özelliklerin gelişmesi gibi görevleri vardır.
İki tip testis muayenesi vardır: sağlık kuruluşları tarafından yapılanlar ve kişilerin kendilerinin ya da partnerlerin yaptığı muayenelerdir bunlar. Bir testis muayenesi sırasında sağlık personeli görsel ve el ile skrotumları kontrol eder. Testis muayenesinin amacı bir siğil, şişlik ya da topak varsa bir uzman tarafından kontrol edilmesini sağlamaktır. Bazı sağlık uzmanları aylık olarak bireylerin el ile muayene etmesini önerir. Erken teşhis kansere ilişkin bir bulgu ya da herhangi bir anormallik tespit edilmesi durumunda hayatta kalma şansını arttırmaktadır.
Cinsel uyarılma sonrası boşalma olmadığında olabilen ve testislerin yukarıya doğru çekilmesi sebebiyle deneyimlenen rahatsızlık hissidir. Uyarılma sonucunda boşalma olmak zorunda değildir. Bu sızı kısa bir süre sonra genellikle geçer.
Erkek memelilerde penisle birleşik olarak, penis ile anüsün arasında bulunur, temel amacı testislerde sıcaklık dengesini korumak olan torbadır. Soğukta veya cinsel istek olduğu zaman cremaster kası kasılır, böylece testisler vücuda daha yakın olarak yukarıda dururlar.

Penis ile doğan bireylerin ikincil cinsiyet özellikleri olan yüz ve vücut tüylerinden sorumlu testisler tarafından üretilir. Testosteron ayıca miktarı farklı olmakla beraber her bireyde üretilir.

Lubunca memeler

Bir gebeliğin cerrahi müdahale yerine iki ilaç ile sona erdirilmesi.İlk olarak bireye ilaç veya Misoprostol (sancı başlatarak gebeliği sonlandırmak için kullanılan bir prostaglandin ilacıdır. ) verilir. İlk ilaç progesteron üretmek için yani gebeliği sürdürmek için gerekli olan hormon vücut yeteneğini engelleyerek çalışır. 3 gün sonra misoprostol verilir ve bu rahimde kasılmalara sebep olur. Tıbbi kürtaj %95 etkili olur.
Genellikle biyolojik cinsiyetle uyumlu olduğu varsayılan, maskülen ve feminen olmakla ilişkilendirilen sosyal ve kültürel normları ve yapıyı ifade eder. Sıklıkla ingilizceden çevirilerde atanmış cinsiyet (sex) ile birbirinin yerine kullanılsa da cinsiyet biyolojik olana gönderme yaparken toplumsal cinsiyet maskülen ya da feminen olmakla ilgili norm ve yargılara işaret eder.
Cinsiyet kimliği ve cinsiyet ifadesi atanmış cinsiyetinden farklı olan bireyleri kapsayan şemsiye bir kavramdır. Transeksüel, non-binary, genderqueer, crossdresser gibi birçok kavramı bünyesinde barındırır.
Atanmış cinsiyetten farklı cinsiyet kimliği taşıyan bireylere verilen isimdir. Bir hastalık, tercih ya da değiştirilebilecek bir durum değildir. Birçok farklı translık deneyimini kapsar.

Cross dresser olarak da bilinir.. Genellikle cinsel haz almak amacıyla, karşı cinsin kıyafetlerini giymek. Travestilerin çoğunluğu erkektir.

Penisi olan bireylerin sıraya girerek vajinası olan bir ya da birden çok birey ile cinsel ilişkiye girmesi durumunu ifade eder. Karşı tarafın onayı olmadığı takdirde tecavüzdür.
Vulvası olan bireylerin birbirlerinin genital organlarını ovmasıyla yaptıkları bir cinsel uygulamadır.
Bir parazit tarafından oluşturulan bir vajinal enfeksiyondur. Vajinası olan bireylerde trikamanas enfeksiyonları %80 oranda “asemptomatik”seyreder yani hiç bir belirti vermez; rutin jinekolojik muayene ve jinekolojik check up sırasında tesadüfen saptanabilir. Bu durumda enfeksiyon aktif halde olmasa da kişi mikrobu cinsel partnerine taşıyabilir Semptomatik seyreden (belirti veren) trikomonas vaginalis enfeksiyonları ise en sık olarak köpüklü, sarı yeşilimtırak, bazen de kokulu akıntılar yapar.
İnsandaki 9 aylık gebelik süresinin her 3 aylık dönemlerine verilen addır.
Doğurgan bireylerde yumurtayı taşıyan tüplerin ameliyatla bağlanmasıdır. Uygulandıktan sonra artık gebe kalınmaz.Tüplerin bağlanması, bireyin cinsel isteğinde, regl düzeninde, vücut yapısında herhangi bir değişiklik meydana getirmez, bütün bu olaylar eskisi gibi devam eder.