s

Lisanslı bir doktor, hemşire, hemşire uygulayıcısı ya da ebe tarafından kişinin sağlığı ile ilgili bilgiler, test, hizmet ve kaynakları sağlayan yapı.
Bir kişinin penisinin başka bir kişinin ağzı ya da dili ile cinsel haz amacıyla uyarılmasının argo ismidir.

Sakso.

Başka bir kişi ile güven ve yakınlık duygusu.
Cinsel içerikli gönderilerin internet, bilgisayar, telefon, sosyal medya gibi yollar ile karşılıklı gönderilmesi.

Gevşek. Yumuşak. Penisin erekte durumundan daha çok yumuşamış ve gevşemiş durumu.

Cinsel ilişki. İngilizcede atanmış cinsiyeti ifade etmek için de kullanılır.

Para karşılığı cinsel hizmet sunma.
Para karşılığı cinsel hizmet sunan kişi. Fahişe ya da jigolo olarak da argoda kullanılmaktadır.
18 yaş ve üstü kişilerin kullanabileceği yapay penis ve vibratör gibi cihazlar.

Cinsel ilişki sırasında partnerlerin vücutarını kullanım biçimin tanımlayan ifade.Cinsel aktivite boyunca insan vücütlarının farklı yolları. Örneğin; misyoner pozisyon; köpek pozisyonu; oral seks, vajinal seks ve 69 gibi…

Mesanenin derhal altında, prostatın önünde yerleşmiş olan iki adet dokudur. Ürettiği salgıları bir kanal yardımıyla yumurtalardan gelen meni kanalı ile birleşerek idrar kanalının içerisine boşaltırlar. Sadece erkek fizyolojisinde bulunmakta olan bir organdır. Boşalma sırasında gelen sıvının çoğu burada üretilmektedir.

Testislerde spermlerin yapıldığı sarmal tüpler

Ereksiyon.

Spermlerin uterusa ulaşmasını engellemek amacıyla serviks üzerine geçirilen plastik veya kauçuk bir kaptır. Doğum kontrol yöntemi olarak kullanılır. Hamileliği engellemekte 80-91% oranında etkilidir fakat cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı koruma sağlamaz.

Vajina ve rahim arasında bulunan serviksin orta kısmındaki çok küçük açıklık.

Vajina ile rahim arasında, rahim boynunun bir diğer adıdır. Rahimin vajinaya açıldığı yerdir. Gerçekten güçlü bir kastır. Normalde oldukça sıkı şekilde kapalıdır ancak doğum sırasında bebeğin dışarı çıkmasına izin verecek şekilde açılır.

Göbek deliği altına yapılan ince bir kesik yoluyla doğumun gerçekleştirilmesine verilen müdahalenin adıdır.

Sanal seks. Cinsel içerikli gönderilerin internet, bilgisayar, telefon, sosyal medya gibi yollar ile karşılıklı gönderilmesi

E-posta, anlık ileti, sosyal ağ siteleri veya cep telefonlarını kullanarak sürekli aşağılayan, tehdit eden kişi.

E-posta, anlık ileti, sosyal ağ siteleri veya cep telefonlarını kullanarak sürekli aşağılayan, tehdit eden çocuk veya genç. Söz konusu davranışları bir yetişkinin yapması durumunda bu siber taciz olarak adlandırılır.

Penis için kullanılan argo terim

Cinsel birliktelik için kullanılan argo terim.

Döngü.

Lubunca penis

Bazı ilişkilerde kişiler partnerleriyle rahat ve güvende hissettiklerinden korunmasız cinsel ilişki deneyimlemeye karar verebilir. Bu anlaşma ya da karara, partnerler arasında sıvı geçişi olacağı için, fluid bond ya da sıvı bağı denir. Bu anlaşma içinde olan partnerler, ortak kararlarına bağlı olarak, ilişkileri dışındaki kişilerle korunarak cinsel ilişki sürdürmeye devam etmeyi seçebilirler. Sıvı bağı kurmadan önce sıvı bağının kimleri kapsadığı, enfeksiyon testlerinin yapılması ve bu konuda açık iletişimin devam ediyor olması, ve gebelik oluşturabilecek bir ilişki ise, istenmeyen gebeliklerin önlenmesi hakkında iletişim kurulması faydalıdır.

Testisler ve testisleri saran derinin tamamı.

Bazı hücrelerin pul pul dökülmesinden ve salgısından oluşan; cinsel organların kıvrım yerlerinde topaklanan kirli beyaz madde.

Vajinal seks için kullanılan argo bir terimdir.

Cinsel sağlıkta, prezervatif kutuların üstünde yazan tarihtir.Bu tarihten daha uzun süre kullanmaya devam etmek sağlıklı/güvenli değildir.Çünkü lateks bu tarihlerden sonra bozulmaya başlayacaktır.
Cinsel yönelim veya cinsiyet kimliği konusunda emin olmayan, sorgulama aşamasında olan bireyler için kullanılan ifade.

Penis için kullanılan argo terim.

Vücut boşluklarının veya kanallarının iyi görülebilmesi için onları genişletmeye yarayan alet
Erkek üreme hücrelerine verilen addır. Zaman zaman meni olarak da isimlendirilen bu sıvı insanların üremesinde etkilidir. Üreme sırasında çocuğa babadan geçen tipik özellikler, cinsiyet hücreleri ve karakteristik özellikler hep spermler ile geçer. Erkeklerde ergenlik dönemi ile birlikte testislerde sperm üretimine başlanır.
Sperm taşıyan ince tüpler
Spermi etkisiz hale getirerek yumurta ile birleşip döllenmesine engel olan doğum kontrol yöntemi.
Rahim içine uygulanarak doğum kontrolü sağlayan yumurtanın rahim içine naklini, spermlerin yumurtanın yanına gitmesini ve döllenme olsa bile rahim içinin özelliklerini bozarak döllenmiş yumurtanın yerleşmesini engelleyen, genellikle ucunda ip bulunan plastik veya metalden yapılmış rahim içi aracıdır. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan koruma sağlamaz.

Vajina içine yerleştirilen spermisit içeren doğum kontrol aygıtı bariyer olur ve sperm öldürücü kimyasalların serbest bırakılmasını sağlar.

Penisin ucundaki derinin cerrahi müdahale yoluyla alınmasıdır. Dini, kültürel ve sağlık gibi nedenlerle uygulanmaktadır.

Penis başını kaplayan çift katmanlı deri. Oğlan çocukların bazı ebeveynleri doğumdan sonra bu deriyi sünnet ederek ortadan kaldırırlar.
Cinselliğini toplumun genel kabulünün dışarısında yaşayan kadınlar için aşağılamak amacıyla kullanılan argo terim.
Zevk için bir nesneye veya bir kişinin kalçasına yada genital organına sürtünme.Eğer birisinde veya her ikisinde de kıyafet varsa sürtünme denir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve gebelik için risk faktörü değildir. Bazen ön sevişmenin bir parçası olarak, bazen kuru sekste bazen de dans ederken yapılan bir davranıştır
Memeli canlılarda süt salgılanan yer.
Memeleri örtmek, desteklemek ve kaldırmakta kullanılan giyecek.