o

Erkek çocuk.
Bir kişinin belli bir davranışı uygun bulma ve kabul etme durumudur. Onay verecek bireyin öncelikle onay verebilecek fiziksel/zihinsel/duygusal yeterliliğe sahip olması gerekir. Yasal yaşa erişmiş, zihinsel engelli olmayan, uyuşturucu madde veya alkol etkisinde olmayan insanların onay kapasitesi vardır.
Bir kişinin olayları kavrayabilecek ve karar verebilecek yetiye sahip olduğunu anlatan bir kelimedir. Onaylar medikal servislerin uygulanması veya bazı cinsel davranışlarda bulunma gibi durumları kapsar. Örneğin 5 yaşındaki bir çocuğun medikal yardım almak için yeterli onay kapasitesi yoktur çünkü ne olup bittiğini anlayamaz. Bilinci açık olmayan bir insan için de aynı durum geçerlidir.
Bir insanın yasal olarak cinsel davranışlara onay verebilme yaşına denir. Dünya üzerinde birçok yerde değişiklik gösterir fakat genellikle onay yaşı 14 ile 18 arasında değişiklik gösterir. Onay yaşı ile ilgili daha fazla bilgi için yaşadığınız yerdeki yasaları kontrol edebilirsiniz.
Oral seks sırasında cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların yayılma riskini azaltmak üzere vulvayı ve anüsü korumak için kullanılır. Türkiye’de oral bariyer üretilmediği için kondomu keserek açık bir şekilde oral bariyer olarak kullanmak mümkündür.

Doğum kontrol haplarının bilimsel adıdır.

Penis, testisler, meme, klitoris, vulva ya da anüs gibi erojen bölgelerin ağız yoluyla uyarılması.
Cinsel uyarımın ardından ritmik kasılmalar sonucu gerçekleşen, zevkin en yüksek noktası olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda beynin cinsel uyarıları yoğun bir şekilde alması sonucu vücudun genital bölgelerinin eş zamanlı olarak bu uyaranlara tepki vermesi de orgazmın bir başka tanımı olabilir.
Açılmak. Gey, lezbiyen, biseksüel veya transseksüel insanların cinsel kimliklerini başka insanlarla paylaşma durumudur. Bazı kişiler için kendine açılmak da bir sürecin sonunda gerçekleşir. Kişilerin ne zaman, kime, ne şekilde açılacağı kendi kararıdır. Kimi bireyler hayatları boyunca ortaya çıkmayı tercih etmeyebilirler.
Deri üzerine yapıştırılan hormonal bir doğum kontrol yöntemi. % 98-99 koruma sağlar. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı korumaz.
Vajina ve rahim arasında bulunan serviksin orta kısmındaki çok küçük açıklık.

Mastürbasyon için kullanılan argo bir terim.

Yumurtlama.