m

Mantar enfeksiyonu genellikle başka yerden bulaşmaz. Vajinal floralarda bulunan mantar hücreleri çeşitli nedenlerle vücut direnci düştüğünde çoğalıp aktif hale gelerek vajinit oluştururlar.
Beden ifadesinin toplumsal normlara göre erkeksi atfedilme durumu.
Mastürbasyon, bir kişinin kendi kendine, bir alet kullanarak veya kullanmayarak, cinsel organlarını uyardığı cinsel davranıştır. Masturbasyon tüm cinsiyetlere özgü doğal, bedenin keşfi açısından sağlıklı bir davranıştır. Kimi bireyler mastürbasyon yapmayı tercih ederken kimileri etmeyebilir. Mastürbasyon tüm diğer cinsel davranışlar gibi özeldir ve kişisel alanda gerçekleşmelidir.
Atanan cinsiyeti kadın olan kişilerde süt bezlerini barındıran, erkeklerde ise az gelişmiş olarak bulunun göğüs bölgesindeki yağ dokusudur.
Sağlık görevlisi/doktor ya da kişinin kendisi tarafından yapılan bir kontroldür. Memeler başta görünüş olarak daha sonra eller yardımıyla olası bir kist, şişiklik durumuna karşı incelenir.
Memelerin uç kısmında yer alan dokunmaya ve sıcaklığa duyarlı bölge. Meme başı olarak da adlandırılır. Aynı zamanda emzirebilen bireylerde sütün çıkışını sağlayan yer.
Üç kişinin birlikte cinsellik deneyimlemesi için kullanılan Fransızca bir ifade.
İlk regl döngüsü.
Ejakülasyon sırasında penisten çıkan, içerisinde erkek üreme hücresi olan spermleri bulunduran beyaz, yoğun ve hafif yapışkan sıvı. Ejakülasyon sırasında dışarıya 100 milyon sperm çıkışı olur.
Hormonlardaki değişimlerle yumurtlamanın kesildiği evre. Menopoz ile birlikte üreme sona erer. Çoğunlukla kadınlarda 40-55 yaşları arasında reglin düzensizleşmesi ile başlar ve daha sonra tamamen sona erer.

Regl döngüsü.

Regl.

İdrarı depolayan organdır. İdrar kesesi olarak da bilinir.
Gebeliği erken dönemde sonlandırmaya yarayan kürtaj hapı.

Lubunca popo

Kadınlara karşı duyulan nefret ve korku.
Halk arasında erkek üstte pozisyonu olarak da bilinir. Penisi olan bireyin üstte yüzü partnerine dönük olarak konumlandığı diğer partnerin ise sırt üstü uzandığı cinsel birleşme biçimini ifade eden seks pozisyonu.
Epstein-Barr or Cytomeglovirus tarafından sebep olunan bir enfeksiyondur. Belirtileri ; boğaz ağrısı, şişmiş bezler ve düşük dereceli ateştir. Tükürük yoluyla bulaşır ve genellikle “öpüşme hastalığı”olarak adlandırılır.

Tek eşlilik.

Klitorisin üst kısmındaki kıllı bölgedir. Bu bölge venüs tepesi olarak da adlandırılır. Mons pubisle ilgili sorunlar, bu bölgedeki yağlanmadan dolayı fazlaca belirgin olması ve kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkması şeklinde sıralanabilir.