l

Lubunca erkek

Elastikiyeti sağlayan bitki özünden elde edilen madde. Bazı kondomlar lateksten üretilir. Bazı kişilerin latekse karşı alerjisi olabilir. Kimi markalar bu sebeple lateks olmayan ürünler üretmektedir.

Lateks bariyerler korunma amaçlı olarak oral, vajinal veya anal seks sırasında hamileliği önlemek ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları önlemek için kullanılır.

Başka bir kadına cinsel ve romantik ilgi duyan kadın.

Lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel sözcüklerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma. Ayrıca GLBTQ olarak da bilinir.

Birinin cinsel dürtü veya cinsel frekans miktarı için başvurulan bir terimdir.
Cinsel uyarılma sırasında vajinanın kayganlaşmasını sağlayan sıvı üretimi. Sıvı kaygan olduğu için ıslanma olarak da adlandırılır. Lubrikasyon mutlaka temas gerektirmez, zihinsel uyarılma çoğu zaman ıslanma için yeterlidir.

Yaklaşık 400 kelimelik, lubunyaların konuştuğu, LGBTİ+ argosu diye de bilinen bir alt kültür dilidir. Etimolojik olarak romn dilinden, rumca'dan, arapça'dan gelme kelimelerden oluşan bu dil, eşcinseller ve translar tarafından gizli kalmak ve anlaşılmamak için kendi aralarında kullanmak üzere oluşturulmuştur.

1980'li yıllarda Lubuncada feminen eşcinsel erkekleri ve trans kadınları tanımlamak için kullanılırken, şu an daha geniş anlamda tüm LGBTİ+ hareketi bileşenleri için kullanılabilmektedir.

Bir doğum kontrol hapıdır; ancak diğer doğum kontrol haplarından farklıdır. Bu hapla beraber rahmi olan bireyler bir daha regl deneyimlememektedir.