k

Vajinal prezervatif.

Penisi olan bireyler için boşalmak anlamına gelen argo terim.
Erekte olmayan hali ve erekte hali arasında çok büyük boyut farkı olan penislere denir, argo bir tabirdir.
Cinselliği insan vücudunun ve hayatının pozitif bir parçası olarak tanıtan bir eğitim şeklidir. Cinsellikten muafiyet, hamilelik, korunma yöntemleri, iletişim, güvenli cinsellik, toplumsal cinsiyet gibi konuları kapsamlı biçimde ele alarak gençlerin cinsellikle ilgili sağlıklı seçimler yapmasını amaçlar/hedefler.
Kendi ile aynı cinsiyet kimliğinde olmayan kişiler için kullanılsa da karşı cins demek sadece iki ve birbirine zıt cinsiyetin olduğunu varsayar. Cinsiyetler birbirlerine zıt değil, sadece birbirinden farklıdır dolayısıyla karşı cins yerine kendinden farklı cins/cinsiyet kimliğinde denmesi daha doğrudur.
Partnerler birlikteyken kendi cinsel organlarına dokunma veya aynı zamanda birbirlerinin cinsel organlarına dokunmalarını içeren cincel davranış.

Cinsel ilişki yoluyla veya nadiren çarşaf veya yatılan yerlerden geçer. Kasık bitleri; anüs, kirpikler ve kaşlar gibi diğer bölgelerdeki kıllarda da barınabilirler. Bitler kıllara çok kuvvetli yapışır ve acıktıkları zaman her defasında deriye inerek kan emerler.

Sarılma ya da bir seks pozisyonu olarak kullanılan, yatma pozisyonu anlamına gelen sözcük.iki çiftinde yüzü aynı tarafa dönük, birisinin arkasından diğerine sarıldığı pozisyona denir iki kaşığın yan yana konulmasına benzediği için bu pozisyona kaşık denilmiştir.
Kayganlaştırıcılar cinsel ilişkiden önce cinsel organlar, el, dildo ya da herhangi bir seks oyuncağı üzerine sürülen jellerdir.
Vücudun içinde bulunan sıvı dolu bir büyüme. İyi huyla veya kötü huylu olabilen kistler, doktor muayenesinde görülebileceğinden düzenli aralıklarla muayeneden geçmek sağlığınız için önemlidir.
Vücutta kılların çıkma sürecine verilen ad. Ergenlikle beraber çoğu insanın vücudunda daha çok belirginleşir.
Kalıcı bir doğum kontrol yöntemidir. Küçük bir operasyondur, yumurta ve spermlerin durdurulmasını içerir. Tipik olarak, bu yöntem, daha fazla çocuk istemediklerine karar veren yaşlı bireyler tarafından kullanılır. Tüplerin bağlanması ve vazektomi olarak bilinir.
Üreme ihtimali olmama durumuna verilen isimdir.
Vulvası olan bir bireyin ilk defa vajinal ilişki yaşaması sonucu kanamaya neden olabilen durumu karşılayan ifade. Bir kişinin cinsel ilişki deneyimleyip deneyimlemediğinin bir belirtisi kanama olmadığı gibi, kızlğın bozulması terimi heteronormativitenin ürettiği algılardan biridir. Bu söylem çoğunlukla cinsel deneyim üzerinden kadın bedeni üzerinden kız-kadın ayrımına giderek bir şiddet unsuru yaratmaktadır.

Vajinal zar.

Genellikle belirtisiz olan ve bakteriyel bir cinsel yolla bulaşan enfeksiyondur. En sık görülen cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar arasındadır. Bakteri kaynaklı bir enfeksiyon olduğundan, antibiyotikle tedavi edilebilir.

Vulvanın üst kısmında mons pubisin altında bulunan, görünen kısmı genellikle küçük parmağın başı kadar olan bir organdır. Görünmeyen kısmı ise vajinal kanalın çevresini saran iki kanattan oluşur. Bedendeki fizyolojik tek işlevi cinsel hazdır; tamamı sinir hücrelerinden oluşur ve uyarıldığında kişiye haz verebilir. Cinsel uyarılma ile birlikte erekte olur ve genişler. Bazı kişilerde klitorisin uyarılma durumu orgazma sebep olabileceği gibi, bazılarında rahatsızlık verici olabilir. Klitoris organına anatomi kitaplarında yer verilmemesinin sebebi toplumsal cinsiyet rolleri ve kadın cinselliğinin sadece üreme odaklı ele alınışı ile ilgilidir.

Lubunca cinsel ilişki ya da cinsel partner anlamında kullanılır.

Lubuncada cinsel ilişki.

Prezervatif.

Partnerlerden birinin dizleri bükük, başı ilerde duracak şekilde dört uzvuyla da (genelde elleri ve dizleri üstünde) çömeldiği, bacakların hafifçe açık durduğu seks pozisyonu.
18 yaşının altında olan bir kişiye bakım sağlamak için yasal sorumluluğu olan kimse.

Vulva ya da vajina için halk arasında genellikle çocuklarla konuşurken kullanılan bir terimdir.

Hamileliği sona erdirmek için kullanılan medikal bir prosedürdür. İki tip kürtaj vardır: cerrahi ve tıbbi. Cerrahi kürtaj için en sık kullanılan yöntem vakum (vakum aspirasyon) yöntemidir. Tıbbi kürtaj, ilaçla kürtaj olarak ta bilinir ve hamileliği sonlandırmak için ilaç almayı gerektirir.
Bir bireyin kürtaj olabileceği veya doktorların kürtaj yaptıkları yere denir. Özel bir doktor muayenehane veya klinik kürtaj sağlayıcılara örnektir.

Kıyafetler çıkarılmadan sadece sürtünme ve dokunma yoluyla ilişkiye girmek.

Penis için kullanılan argo terim.

Vulva ya da vajina için halk arasında genellikle çocuklarla konuşurken kullanılan bir terimdir.