f

Cinselliğe ilgisi olduğunu belli eden, cinsel deneyimi olan ya da birden çok partneri olan kadınlar ve seks işçileri için kullanılan argo bir .
Ödeme karşılığında cinsel eylemde bulunmak.
Heteronormatif toplumda kadınsı özelliklere sahip olma durumu. Kıyafet, giyim gibi kısımları içerebilir.
Bir objenin cinsel uyaran olarak cinsel davranışlara dahil edilmesi ya da cinsel ilgi odağı haline gelmesi. Çoğu insanın en az bir fetişi vardır. Fetişler toplum tarafından sıklıklarına göre ‘normal’ ya da ‘anormal’ olarak adlandırılsa da, onay esas olduğu sürece herhangi bir cinsel davranış o kişinin normalidir.
Embriyodan sonraki gelişim evresi, gebeliğin üçüncü ayının başından gebeliğin sonuna kadar geçen süre içinde rahimde gelişmekte olan organizmanın bilimsel ismidir.
Vajina/iç cinsel organlar veya anüsün elin tamamı ile uyarılması. Herhangi bir cinsiyet, cinsiyet kimliği, ya da yönelime sahip kişiler tarafından deneyimlenebilir. Bu davranış yavaş, ve nazik bir süreçle yapılan ve genellikle bolca kayganlaştırıcı, iletişim ve güven gerektiren bir davranıştır.
Bireyler arasındaki sözlü, yazılı, bedensel etkileşim ve iletişimi ifade eden sosyal ve cinsel bir davranıştır.
Bir kişinin romantik,cinsel,duygusal bir ilişkide ya da ilişki bittikten sonra partnerinden gördüğü fiziksel,cinsel, psikolojik, dijital şiddet türlerinden birine veya birden çoğuna maruz kalması durumunu ifade eder.
Arkadaş veya romantik ilişkide partner olarak kabul edilen birinin tecavüze ya da cinsel şiddete maruz bırakılması.
Bazı ilişkilerde kişiler partnerleriyle rahat ve güvende hissettiklerinden korunmasız cinsel ilişki deneyimlemeye karar verebilir. Bu anlaşma ya da karara, partnerler arasında sıvı geçişi olacağı için, fluid bond ya da sıvı bağı denir. Bu anlaşma içinde olan partnerler, ortak kararlarına bağlı olarak, ilişkileri dışındaki kişilerle korunarak cinsel ilişki sürdürmeye devam etmeyi seçebilirler. Sıvı bağı kurmadan önce sıvı bağının kimleri kapsadığı, enfeksiyon testlerinin yapılması ve bu konuda açık iletişimin devam ediyor olması, ve gebelik oluşturabilecek bir ilişki ise, istenmeyen gebeliklerin önlenmesi hakkında iletişim kurulması faydalıdır.
Partnerlerden birinin veya her ikisinin de dillerinin karşı tarafın dil ve dudaklarıyla temas edip oynaması. Çoğu insan bunu yapmaktan hoşlansa da kimi insanlar bunu sevmeyebilir. Çoğu cinsel yolla bulaşan enfeksiyon fransız öpüşmesi yoluyla geçmese de , uçuklarla temas sonucu öpüşme sırasında yayılması mümkün.
Bakterilerin sebep olduğu cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur. Bulaşmanın başlıca rotası cinsel temastır; aynı zamanda anneden cenine, hamilelik ya da doğum sırasında bulaşabilir, bu doğuştan gelen frengi ile sonuçlanır.
Genellikle kadınlarda cinsel isteksizliği hatalı şekilde ifade etmek ya da aşağılamak için kullanılan, 1800’lerden kalma ve döneminde teşhis amacıyla kullanılan bir tabir.