d

Testis sızısı için kullanılan argo bir tabirdir.

Bir kişi yada bir grup insan tarafından tutulan inançlar. Değerler kişilerin fikirleriyle eylemleriyle düşünce yollarıyla şekillenir ve aile yapıları , yaşam biçimleri, din ve kültürleri bunları etkiler. Değerler zaman içinde değişim gösterebilir, sabit değildir.
Her 12 haftada bir doktor tarafından koldan veya kalçadan enjekte edilen hormonal bir gebelik öncelici yöntemdir. Halk arasında ‘depo’ ya da ‘ateş’ olarak da bilinir.

Ally.

Penis şeklinde bir seks oyuncağıdır. Genellikle kauçuk ya da plastikten yapılmıştır.

Kubbe şeklinde olan sperm girmesini önlemek için rahim ağzı girişini örten sperm öldürücü jel veya krem ile birlikte kullanılan bir korunma yöntemidir. %94 gebelik önleyicidir. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı koruma sağlamaz.

Vulvanın en dış kısmını oluşturan genelde üzerinde kıl olan derilerdir. Labia majora ve büyük dudaklar olarak da bilinirler.
Döllenmiş bir yumurtanın rahim dışında genellikle yumurta kanalına yerleşmesidir. Bu durumda fetüs geçerli değildir. Yani fetüsün gelişmesi söz konusu değildir. Bütün dış gebeliklerin sonlandırılması gereklidir. Tedavi edilmezse bireyin sağlığı için tehlikeli olabilir.

Vücut ısısı veya rahim mukozasındaki değişiklik gibi bazı belirtiler yoluyla yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiğinin saptanmasıdır.

Fetüsün genellikle tamamen geliştikten sonra rahimden çıkış sürecidir. Vajinal doğum ve sezaryen doğum olarak iki farklı doğum gerçekleşebilir.
Dışarıdan alınan sentetik hormon haplarıdır. Yumurtlamayı engelleyerek gebeliğin oluşmasını önlerler. Gebelik önleme haricinde akne sorunları, hormonal sorunlar ve bazen de gebelik tedavisinde kullanılabilirler. Doğru kullanıldığında (her gün aynı saat aralığında alındığında) 99% hamilelikten korunma sağlar. Doğum kontrol hapları cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı korumaz. Doktora danışmadan kullanılmamalıdır.
Planlı gebeliklerin gerçekleşmesi ya da gebeliğin engellenmesi için kullanılan bir seri yönteme verilen isimdir.
Hamile sağlığını ve fetüsün büyüme ve gelişimini izlemek için bir bireyin hamileliği boyunca aldığı sağlık hizmeti. Doğum öncesi bakımda erken fetal anormallikler tespit edebilir.

Atanan cinsiyet.

Gebelik için gerekli özellik ve işleve sahip kişiler ya da dönemler için kullanılan tabir.
Gebelik oluşturmak için gerekli işlev ve özelliklere sahip olma durumu.

Vajina.

Dişi üreme hücresi yumurta ile spermin birleşme durumuna döllenme adı verilir.

Translar için kullanılan transfobik bir söylemdir.
Kendinden farklı cinsiyetten ya da aynı cinsiyetten biri olarak gösterişli, tiyatral kostümleri andıracak bir şekilde giyinmek. Bir Drag Queen bir kadın olarak giyinen bir erkek iken bir Drag King bir erkek olarak giyinen bir kadındır. Buradaki kadın ya da erkek olarak giyinmek, toplumsal cinsiyetin atfettiği ifadeler üzerinden kullanılır ve heteronormativiteye bir eleştiri getirir. Drag olarak performans sergileyen çoğu insan bir sahne adına sahiptir ve izleyiciler için komedi yaparak ve şarkı söyleyerek ünlü figürleri taklit eder.

Islak rüya.

Tam dönemini doldurmadan hamileliğin kendi başına sona ermesi.