b

Genellikle cinsel ilişki kurmamış olan kişi anlamına gelse de spesifik olarak vajina-penis ilişkisi kurmamış kişiler için kullanılan bir tabirdir. Bu kelimenin esasında cinsel ilişkilerin tamamının penis-vajina, yani bir erkek ve kadın arasında geçtiği varsayımı vardır. Bakirelik aynı zamanda vajinada zedelenmemiş bir zar olduğu inancını beraberinde getirir. Bakirelik, cinsel yönelim, deneyim, kimlik, fiziksel özellikler (zarın olup olmaması dahil) farketmeksizin, bir partner ile cinsellik deneyimlememiş olma durumuna verilen isimdir. Bakire olma durumu, cinsel deneyim tanımı farklılık göstereceğinden, herkes için farklı anlama gelebilir.
Toprakta, suda ya da canlılarda bulunan bakteriler mayalanmaya, küflenmeye ya da enfeksiyonlara yol açan küçük organizmadır. Birçok cinsel yolla bulaşan enfeksiyon bakteri kaynaklıdır ve antibiyotikle tedavi edilebilir.
“BV” olarak ta bilinen, vajinası olan bireylerde en sık rastlanan vajinal enfeksiyonlardan biridir. Akıntı, koku, ağrı ve yanma hissi gibi şikayetlere neden olur. Vajinada normalde bulunan bakterilerin seviyesindeki değişimlerden kaynaklanır, bazen cinsel davranışlarla tetiklenir. Gerekli müdahale yapılmadığında olası bir hamilelik sürecinde ciddi problemlere neden olabilir. Cinsel aktivite ve vajinal duş en önemli risk faktörleri olarak kabul edilir.
Vajinal açıklığın her iki tarafında da olan, iç vajina dudaklarının altında bulunan bezlerdir. Salgıladıkları sıvı sayesinde vajinal ıslanmanın sağlanmasına yararlar. Vulvanın dışarıdan bakıldığında görülen bir bölümü değildir.
Kişinin kendi vücudu ve dış görünüşüyle ilgili algısını ve insanların dış görünüşüne verdiği tepkiler sonucu oluşan hislerini kapsayan bir kavramdır. Çekicilikten çok benlik saygısından etkilenir.
Tüm bedenlerin, fiziksel özellikler, yeti, kimlik, tanım, foksiyon farketmeksizin eşit derecede var, gerçek, normal ve güzel olduğunu savunan akım.
Bakire olma durumu.
Kişinin evlenmeme, romantik, cinsel, duygusal ilişkide bulunmama, tek olma halini tanımlayan kelimedir. Herkesin bekarlık tanımı farklı olabilir.
İdrar yollarında, rahim ağzında, gözde, rektumda ve üreme organlarında yerleşen bir bakterinin neden olduğu cinsel yolla bulaşabilen bir enfeksiyondur. Cinsel olarak aktif her bireyde görülebilen bu enfeksyion akıntılı iltihaba neden olabilir. Penis ucundan gelen idrar ve meni dışındaki akıntılar bel soğukluğu belirtisi olabilir. Bu gibi akıntılar gözlemlediğinde üroloğa görünmeni tavsiye ederiz.
Kişinin kendini değerli, etkili, yeterli, başarılı hissetmesi, kendini sevmesi ve kabul etmesidir.

Biseksüel kelimesinin kısaltılmış halidir.

Çoğunlukla önceden heteroseksüel bir kimliğe sahip olan fakat daha sonra aynı cinsiyetten insanlara cinsel ve romantik ilgi duyan bireylere denir.
Hem kadınlara hem de erkeklere fiziksel, ruhsal ve/veya cinsel çekim hisseden kişilerin cinsel yönelimini tanımlamak için kullanılan bir terimdir.
Kişinin kromozomları, hormonları, cinsel ve üreme organlarının tamamına verilen isimdir.

Klitoris için kullanılan argo bir kelimedir.

Testis sızısı için kullanılan İngilizce ve argo bir tabirdir.
Sertleşmiş penis için kullanılan İngilizce argo bir terimdir.
Genellikle penisten meni çıkışına verilen isimdir. Orgazm ile aynı anda olabileceği gibi, farklı zamanlarda da gerçekleşebilir. İstemli ya da uyku esnasında (ıslak rüya) istemsiz şekilde gerçekleşebilir. Vulvası olan kişiler kimi zaman orgazm deneyimiyle beraber idrar yolundan idrar olmayan bir sıvı çıkışı deneyimleyebilir. Bu, kadınlarda boşalma olarak da bilinir. Sanılanın aksine çoğu kişinin deneyimlediği bedensel bir tepkime değildir.
(Cowper bezleri) Boşalma öncesi penisten çıkan sıvı karışımındaki (meni) sıvının bir kısmını sağlayan ve penis kanalının asidik bazik dengesini sağlayan ön sıvının (özsu) üretildiği bezler. Teknik olarak sperm taşımasada, pratikte zaman zaman içinde sperm barındırabilir.
ireylerin ağırlıklarını kontrol etmeye çalıştıkları davranışlar belirleyicidir. Anokreksiyadan farkı ise bireylerin kiloları gelişimsel olarak beklenen düzeydedir ve kontrol edemedikleri tıkınırcasına yeme davranışı sergilerler. Bu tıkınırcasına yeme epizodlarının ardından uyararak ya da uyarmadan kusma davranışı sergilerler.
Maskülen ifadeye sahip lezbiyen kadınlar için kullanılan bir cinsiyet rolü terimidir.

Dış dudaklar.